Hledáte vhodné venkovní stínění pro váš dům nebo byt, zvažujete venkovní žaluzie nebo venkovní rolety. Oba tyto typy mají své výhody a nevýhody, které je třeba zvážit předtím, než se rozhodnete. Cena venkovních žaluzií a venkovních rolet je téměř srovnatelná, pro co se tedy rozhodnout?

Výhody venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie umožňují přesné nastavení úrovně osvětlení a ochranu proti přímému slunečnímu záření. Externí Žaluzie vám umožňují nastavovat míru soukromí, přičemž stále umožňují výhled ven.Otevřené žaluzie umožňují proudění vzduchu, což pomáhá udržovat příjemnou teplotu uvnitř. Existuje široká škála materiálů, barev a designů venkovních žaluzií, které mohou přizpůsobit vzhled vašeho exteriéru.

(výčet produktového boxu)

Venkovní žaluzie mají i drobné nevýhody. V první řadě je to omezená izolace proti zvuku. Venkovní žaluzie obecně neposkytují, tak vysokou úroveň izolace jako rolety, co se týká požadavku na úplné zatemnění a izolace proti hluku. 

(fotka z instalace nějakých venkovních žaluzií)

Výhody venkovních rolet

Vysoká úroveň izolace proti teplu a zvuku. Venkovní hliníkové rolety poskytují lepší izolační vlastnosti, což může pomoci udržovat stabilnější teplotu uvnitř a snížit hladinu vnějšího hluku. Venkovní rolety poskytují účinnou ochranu proti slunečnímu záření a zajišťují větší míru soukromí, umožňují téměř 100% zatmění. Rolety jsou obecně snadné na údržbu a odolné vůči povětrnostním podmínkám.

(výčet produktů s kaslíkem)

Co by vás od venkovních rolet mohlo odradit? Venkovní rolety obvykle nabízejí méně možností v nastavení úrovně světla ve srovnání se žaluziemi. Designové možnosti externích rolet jsou obvykle omezenější než u žaluzií.

Nevíte si rady? Stavte se za námi – Showroom žaluzie Praha8! Nebo nám pošlete fotku vašich oken a společně vymyslíme řešení. Chci nezávaznou cenovou kalkulaci zdarma

Mohlo by se hodit

Recenze Shade install
Venkovní rolety ani externí žaluzie nejsou nic pro vás? Umíme také japonské posuvné stěny, plisé žaluzie, vnitřní látkové rolety, svislé fasádní clony, markýzy. Zvládneme také zimní zahrady, parkovací stání či pergoly.