Blog SHADE install

Blog SHADE install

SHADE INSTALL

BLOG


Venkovní rolety nebo venkovní žaluzie? Jak vybrat

Venkovní žaluzie nebo venkovní rolety? Pomůžeme Vám s rozhodnutím…

11.4.2023

Pokud hledáte vhodné venkovní stínění pro váš dům nebo byt, můžete zvážit jak venkovní žaluzie, tak venkovní rolety. Oba tyto typy mají své výhody a nevýhody, které je třeba zvážit předtím, než se rozhodnete. Cena venkovních žaluzií a venkovních rolet je téměř srovnatelná, pro co se tedy rozhodnout?

Venkovní žaluzie:

 • Výhody:
  1. Efektivní regulace světla a slunečního záření: Exterierové (venkovní) žaluzie umožňují přesné nastavení úrovně osvětlení a ochranu proti přímému slunečnímu záření.
  2. Kontrola soukromí: Venkovní žaluzie vám umožňují ovládat míru soukromí, přičemž stále umožňují výhled ven.
  3. Dobrá ventilace a příjemná teplota: Otevřené žaluzie umožňují proudění vzduchu, což může pomoci udržovat příjemnou teplotu uvnitř.
  4. Estetický vzhled a designové varianty: Existuje široká škála materiálů, barev a designů venkovních žaluzií, které mohou přizpůsobit vzhled vašeho exteriéru.
 • Nevýhody:
  1. Omezená izolace proti zvuku: Venkovní žaluzie obecně neposkytují tak vysokou úroveň izolace jako rolety, co se týká požadavku na úplné zatemnění a izolace proti hluku.
  2. Ve většině případů při dodatečné montáži na okna mají venkovní žaluzie větší „kastlík“ a zaberou tedy větší prostor okna.

Venkovní rolety:

 • Výhody:
  1. Vysoká úroveň izolace proti teplu a zvuku: Venkovní hliníkové rolety poskytují lepší izolační vlastnosti, což může pomoci udržovat stabilnější teplotu uvnitř a snížit hladinu vnějšího hluku.
  2. Ochrana proti slunečnímu záření a soukromí: Hliníkové rolety poskytují účinnou ochranu proti slunečnímu záření a zajišťují větší míru soukromí.
  3. Snadná údržba a odolnost: Venkovní rolety jsou obecně snadné na údržbu a odolné vůči povětrnostním podmínkám.
  4. Venkovní rolety při zatažení umožňují téměř 100% zatemnění.
  5. Oproti venkovním žaluziím mají venkovní rolety ve většině případů menší „kastlík“
 • Nevýhody:
  1. Omezená variabilita v nastavení světla: Venkovní rolety obvykle nabízejí méně možností v nastavení úrovně světla ve srovnání se žaluziemi.
  2. Méně estetické než žaluzie: Designové možnosti rolet jsou obvykle omezenější než u žaluzií.

Při rozhodování mezi venkovními žaluziemi a roletami je důležité zvážit vaše konkrétní potřeby, preferovaný vzhled a požadované funkce. Pokud nejste rozhodnuti jakou variantu zvolit, obraťte se na náš tým, který vám může poskytnout další informace a doporučení vzhledem k vašemu konkrétnímu prostředí.


facebook_shade_install

Sledujte nás na sociálních sítích

20.2.2023

Přejete si shlédnout například naše nejnovější instalace, navštivte nás třeba na Facebooku – stačí kliknout na obrázek 🙂

Spuštění nových webových stráněk

1.2.2023

Je nám potěšením Vám oznámit, že byly spuštěny nové webové stránky. Pevně doufáme, že na nich naleznete vše, co budete potřebovat – snadno a přehledně. Pokud budete mít jakékoli výhrady, případně tipy na zlepšení, neváhejte nás kontaktovat!

carport_artosi_parkovaci_stani_pristresek

Nově v nabídce – parkovací přístřešek Carport Artosi

15.1.2023

Nově nabízíme i zastřešení parkovacího stání, které lze designově sladit třeba s pergolou! Více informací naleznete v kategorii produkty.

PF 2023

31.12.2022

Vážení přátelé, zákaznící, zaměstananci a obchodní partněři,

dovolte abych Vám jménem celé naší společnosti poděkoval za dosavadní spolupráci, popřál jen to nejlepší do roku 2023 ve kterém se budeme těšit na další realizace!

Jan Jarkovský, jednatel